Dangų bandymai pagal LST EN1177:2018

UAB Sertifikacija pradėjo vertinti ne tik vaikų žaidimo  aikštelių saugą pagal standartų seriją LST EN1176,  bet ir smūgį švelninančias dangas pagal LST EN1177:2018 naujausią standartą, kuris Lietuvoje įsigaliojo nuo 2018.03.01 dienos.

LST EN1177:2018 standartas gana sudėtingas ir šioje standarto versijoje atsiranda du bandymo metodai:
Metodas 1 – bandymas  nustatantis maksimalų kritinį aukštį.
Metodas 2 – bandymas patvirtinimas, ar specifinėje vietoje, bandymo metu  smūgį švelninančios dangos savybės  yra pakankamos sumontuotai įrangai.

Žemiau apžvelgsime abu metodus detaliau:

Metodas 1 – Daugelyje atvejų įprastai bandymai atliekami laboratorijose, tačiau gali būti atlikti ir objekte (pvz: kai  kartu  komponuojama keletą skirtingų medžiagų (pvz: guminė danga ir žolė, smėlis). Šiuo bandymu nustatomas dangos maksimalus kritinis aukštis.

Metodas 2 – Šis bandymas atliekamas tik objekte ir nustatoma ar sumontuotai įrangai nuo kurios galima nukristi paklota danga tinkama naudojimui. Šis dangos patvirtinimas yra skirtas tik tam objektui bandymo metu. Gautų išbandytos dangos duomenų kaip nurodo standartas negalima panaudoti kitose aikštelėse. Įtakos bandymų rezultatams gali turėti ir lauko sąlygos: temperatūra, drėgmė. Objekte atliekamas vienas ar keletas metimų priklausomai nuo įrangos sudėtingumo ir specifikos.

Bandymų metu užrašomos gautos vertės: HIC vertė ir maksimalus pagreitis gmax.  Vertė HIC turi būti mažesnė negu 1000, o  gmax   vertė mažesnė negu 200.

Šios  dvi vertės yra ribos siekiant išvengti rimtų sužeidimų kritimo metu.  Ši HIC vertė yra kaip galvos traumos  sunkumo vertinimas, kuris gali įvykti smūgio metu.

UAB Sertifikacija nutarė nukreipti investicijas ir įsigyti įrangą leidžiančią atlikti šiuos bandymus užtikrinančius vaikų saugą, nes juk 80 proc. visų rimtų traumų įvyksta dėl kritimo.  Jau esame atlikę vaikų žaidimo aikštelių skirtingų dangų bandymus: guminės plytelės, guminės dangos ir kt.

20191023_133812

Laikas, intensyvus dangos naudojimas, klimatinės sąlygos, netinkamas dangos parinkimas sumontavimas,  pagrindinės priežastys dėl kurių danga tampa nebetinkama naudojimui.

Kontrolės įstaiga UAB Sertifikacija siūlo šias paslaugas:    
  • Naujų žaidimo aikštelių dangų bandymai po sumontavimo taikant bandymų Metodą 2 
  • Esančių dangų bandymai siekiant nustatyti ar jūsų danga vis dar atitinka privalomuosius standarto reikalavimus
  • Dangų skirtų sportui bandymai
  • Dangų sertifikavimas

Dėl bandymų/ sertifikavimo paslaugų kreiptis: 

+370 61700090 arba el.paštu: info@sertifikacija.lt
lt_LTLithuanian
en_GBEnglish lt_LTLithuanian